News


İstanbul Medipol Üniversitesi Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi (REMER) Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç’ın danışmanlığında araştırmalar yapan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizyoloji Programı Yüksek Lisans öğrencileri Arman Dalay ve Aysun Dilden, bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Ulusal Fizyoloji Kongresi’nde sundukları projelerle ödüller aldı. Bu yıl Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen kongrede Arman Dalay ve ekibi “Omurilik Hasarı Sonrası Tekrarlayan Manyetik Uyarım Tedavisinin Motor Aktivite ve Nöron Sağ Kalımına Olan Etkisi” projesiyle; Aysun Dilden ve ekibi ise “Oatp1a5’in Beyin Felci Sonrası Doku İlaç Birikimi ve Hasarı Üzerine Olan Etkileri” başlıklı projesiyle sözlü sunum birinciliğini elde etti. Kongreyi düzenleyen Türk Fizyolojik Bilimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu Alkaç, kongrenin düzenlenme amacının genç fizyologlara rol model oluşturabilecek çalışmaları sergilemek olduğunu söyledi.
Haberin linki için: http://www.medipol.edu.tr/Haber/1294/Arastirmacilarimiz-Fizyoloji-Kongresi-nden-odulle-dondu.aspx

 
Taha ödül
Öğretim Görevlimiz Taha Keleştemur’un 15. Ulusal Sinirbilim Kongresi’nde sunduğu çalışması ‘Sözlü Sunum Birincilik Ödülü’nü aldı.


İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç, Türkiye Bilimler Akademisi’nin (TÜBA) 14 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurul Toplantısında Akademi Asli Üyesi seçildi. Ankara’da The Green Park Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, akademisyenler, kamu ve sektör temsilcileri katıldı. 47. Genel Kurul’da TÜBA’nın Akademi Asli Üyesi seçilen Kılıç, ülkemizin bilim politikalarına yön verebilmek için alınacak kararlarda etkin rol oynayacak.
Haberin linki için: http://www.medipol.edu.tr/Haber/735/Prof-Kilic-TUBA-asli-uyesi-oldu.aspx


İstanbul Medipol Üniversitesi Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi’nde (REMER) doktora yapan öğretim görevlileri Mustafa Çağlar Beker ve Ahmet Burak Çağlayan, Türk Fizyolojik Bilimler Derneği (TFBD) tarafından bu yıl 42’ncisi düzenlenen Ulusal Fizyoloji Kongresi’nde ödüller aldı. Düzce Üniversitesi Kongre Merkezi’nde çok sayıda araştırmacının katılımıyla gerçekleşen kongrede Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürkan Öztürk’ün “Uzak Yerler, Vahşi Şeyler” adlı fotoğraf sergisinin açılışı da gerçekleştirildi. Kongrede Mustafa Çağlar Beker ile çalışma arkadaşları “Normobarik Oksijen ve Melatoninin Reperfüzyon Hasarına Etkileri: Serebral Mikrodolaşımın Görevi” başlıklı çalışmalarıyla 2016 TFBD Genç Araştırıcı Ödülü’ne, Ahmet Burak Çağlayan ve çalışma arkadaşları ise “CDNF ve MANF Nörotrofik Faktörlerinin İskemi Sonrası Beyin Plastisitesi ve Onarımı Üzerine Olan Etkileri” başlıklı çalışmalarıyla Poster Birinciliği Ödülü’ne layık görüldü.
Haberin linki için: http://www.medipol.edu.tr/Haber/1132/Medipol-Ulusal-Fizyoloji-Kongresi-nden-odullerle-dondu.aspx